kino samochodowe KINO SAMOCHODOWE obrazki3 370x479px

Kino samochodowe

Tej formy seansu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwsze kino samochodowe zostało zorganizowane w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych – kolebce filmowego rynku. Premierowy seans nie odbył się jednak w słynnym Hollywood, tylko w Camden, w stanie New Jersey. Na pierwszym pokazie wyświetlono film “Two White Arms”.

W Polsce na pierwszy taki seans musieliśmy poczekać aż do 1994 roku! Popularność i duża ilość wyszukań związanych z tego rodzaju seansem w Internecie pokazuje jak bardzo ludzie cenią sobie ten nietypowy sposób spędzania wolnego czasu. Dowodem na to jest fakt, że frekwencja w trakcie takich pokazów filmowych jest bardzo wysoka np. w kinie samochodowym pod Stadionem Narodowym, wzięło udział ponad 1000 pojazdów, czyli około 2000 osób!

Nie inaczej było w 1994, pierwszy taki pokaz odbył się na warszawskim osiedlu Żerań. Ciekawostką jest to, że kolejne kino samochodowe z wyświetlanym tytułem ,,Gliniarz z Beverly Hills” cieszyło się takim zainteresowaniem, że czekające na wjazd auta zablokowały ulice dojazdowe.

Każda duża przestrzeń, z łatwym wjazdem dla pojazdów jest dobra do zorganizowania kina samochodowego, dlatego nawet zwykły parking lub wielki plac z łatwością może zmienić się z atrakcyjną przestrzeń eventową.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Cię do zatopienia się w klimat lat 40. i 50., kiedy seanse pod chmurką były najpopularniejszą formą rozrywki. Usiądź wygodnie za kierownicą swojego ukochanego auta i obejrzyj razem z nami najnowsze filmowe hity.

Oferujemy kompleksową obsługę (sprzęt, ekipa, transport, licencje, ZAiKS) w bardzo atrakcyjnych cenach!

POWRÓT